Haber

Kırklareli’ndeki yangınlar kontrol altına alındı

Kırklareli’nde birçok noktada çıkan yangınlar güçlükle kontrol altına alındı.

KIRKLARELİ – Kırklareli’nin Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerinde sıcak havanın da etkisiyle birçok noktada çıkan anız yangınları hayatı olumsuz etkilerken şehirlerarası ulaşımı da etkiledi.

Edinilen bilgiye göre, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi ile Babaeski’ye bağlı Alacaoğlu, Ayvalı, Kumrular, Katranca ve Kırıkköy köylerinde çıkan anız yangınları hayatı olumsuz etkiledi.

İstanbul-Edirne istikametindeki TEM otoyolu Ahmet Beyefendi mevkiinde meydana gelen anız yangını nedeniyle görüş mesafesi trafikteki sürücüleri olumsuz etkiledi.

Lüleburgaz, Babaeski ve çevre ilçelerde itfaiye ekipleri, farklı noktalarda çıkan yangınlara destek için görev aldı. Öte yandan AFAD ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı sprinkler itfaiye ekipleriyle birlikte bölgeye sevk edildi.

Köylerde yaşayan vatandaşlar, yangının yayılmasını önlemek için traktör ve iş makineleriyle önlem aldı.

Alınan tedbirlerin ardından birçok noktada yangınlar kontrol altına alınırken bazı bölgelerde soğutma çalışmaları devam ediyor.

Kırklareli Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Aziz ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cemalettin Akyüz’den bilgi aldı.

Yangınların çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldı.

olur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu