Yaşam

Cüneyt Cebenoyan’ın ‘Mor Vapur’ seferleri kitap oldu

Gazeteci, sinema yazarı ve radyocu Cüneyt Cebenoyan, Altyazı dergisinin 150. özel sayısı için ‘Erguvani İstimbot’ filmi üzerine yazdığı yazının ardından Açık Radyo’da sohbet serisine başladı. ‘Erguvani İstimbot’ adlı radyo programında Cüneyt Cebenoyan ve konuğu, konuğun seçtiği bir filmi anlattı. Program, 2014-2016 yılları arasında her Pazartesi yolcularını radyo aracılığıyla gezilere çıkardı.

Alberto Manguel, Cevat Çapan, Tayfun Pirselimoğlu, Ümit Ünal, Sami Şekeroğlu, Talat Parman, Onur Ünlü, Yankı Yazgan, Barış Pirhasan, Ercan Kesal, Mahmut Fazıl Coşkun, Zeynep Dadak, İskender gibi sanat, akademi ve niyet dünyasından isimler Savaşır, Bülent Somay. programa katıldı.

Erguvani İstimbot, Cüneyt Cebenoyan, 648 sayfa, Doğan Kitap, 2023.

‘Mor Vapur’un tüm yolculukları bir kitapta toplandı. Arkadaşlarının deşifre ettiği programlar, kızı Elif ve arkadaşı Sıla Tanilli’nin editörlüğünde kitap haline getirildi. Tayfun Pirselimoğlu ve Ömer Madra’nın sunumları Ceren Oykut’un çizimleriyle Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Kitabın telif geliri, Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları’nda kullanılmak üzere Tüm Çocuklar Bizim Derneği’ne bağışlanacak.

İKSV ile Açık Radyo ve Doğan Kitap’ın girişimiyle Cebenoyan anısına düzenlenen doğum günü partisi, 16 Eylül’de İstanbul Şişhane’deki İKSV binasındaki Salon İKSV’de saat 20.00’de gerçekleştirilecek. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

haberkorgan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu