Haber

Çocuklara Çevre Koruma Bilinci Kazandırılıyor

Bodrum Belediyesi, çevre koruma bilincinin küçük yaşlarda kazandırılacağını savunurken, çocuklar için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Atık Yönetimi Birimi, E-Twinning Projesi kapsamında Dereköy Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu İlköğretim Okulu’ndan 56 öğrenciyle birlikte Gümüşlük sahilinde bilinçlendirmeye yönelik doğa yürüyüşleri ve temizlik çalışmaları yaparak Sıfır Atık Eğitimi verdi.

Çocuklar, keyifli bir atmosferde gerçekleşen doğa yürüyüşünde, Temizlik İşleri Müdürlüğü Atık Yönetimi Birimi teknik görevlilerinin verdiği eğitimi büyük ilgi ve dikkatle takip ederken, çocuklar da Gümüşlük sahilini ve limanını özenle temizledi. öğretmenleri ile.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi’nin çevrenin korunması için yürüttüğü çalışmalar kapsamında açıklamalarda bulunurken, çocuklara küçük yaşta çevre koruma bilincinin kazandırılacağına inandıklarının altını çizerek, bundan sonra da devam edeceklerini belirtti. bu doğrultuda gençlere ve çocuklara yönelik etkinlikler düzenlemek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gurgentepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu