Haber

İddia: İki polis iki genci kaçırdı ve fidye istedi

İstanbul Şişli’de 15 Temmuz 2023’te meydana gelen olaya göre, saat 23.15’te yapılan tutanakta Aydın Leyla isimli kişinin lüks marka bir araçla kaçırıldığı, kaçıranların 200 bin TL istediği belirtildi. aynı gün. Kaçıranların Eyüpsultan Alibeyköy’de bir iş yerinin önünde oldukları polise bildirildi. Durumun bildirilmesi üzerine polisler hızla iş yerine gitti. Aracın başında 5-6 kişinin olduğu görüldü.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre; Kalabalığa müdahale eden polis, önce Aydın Leyla’yı dinledi. Leyla polise, Suriye asıllı arkadaşı Muhammed Deye ile Şişli’de bir kafede otururken yanlarına Batıkan A., Mücahit B., Hüseyin K. ve Adem B.’nin gelip polis kimliklerini ve rozetlerini gösterdiğini söyledi. . Polis onlara, “Hakkınızda bir ihbar var. Doları TL’den ucuza bozduruyorsunuz” diyen Akıncı’nın ehliyetine, nüfus cüzdanına, parasına ve cep telefonlarına el konulduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra polisin aracıyla ilgili gerçeği aradığını bildiren Suriyeli Leyla, “Aracın anahtarını aldılar ve hepsi araca bindiler. Batıkan isimli şahıs silahını çıkarıp namlunun ucuna mermi sıktı. ‘Bir yanlış harekette seni delip geçerim’ dedi. Çantamdaki 6.600 doları aldılar.”

“Bizi Kemerburgaz’a götürdüler” dedi.

Yapılan soruşturma sonucunda gençleri gözaltına almakla suçlanan Batıkan A. ve Hüseyin K.’nin polis memuru oldukları anlaşıldı. Mücahit B.’nin daha önce polis mensubu olduğu belirlenirken, ekipteki 4. kişi Adem B.’nin sivil olduğu anlaşıldı. 2’si polis olmak üzere 4 kişi hakkında “hürriyetten yoksun bırakma” ve “gasp” suçlarından işlem yapıldı.

Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Olayla ilgili idari ve idari soruşturma devam ediyor. Habere göre polis memuru Hüseyin K., “İddialar doğru değil. Soruşturma devam ediyor” diyerek detaylı konuşmak istemediğini söyledi. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu