Haber

Dem Partisi’nin kulislerinde bomba olay! ‘Demirtaş’ın yerine o isim aday olacak’

tv100‘Ayrıca Gürkan Hacır ile Taksim Meydanıiçinde DEM Partisiİstanbul adayıyla ilgili çarpıcı kamera arkası bilgiler veriliyor tv100 yazarı Barış Yarkadaş, Selahattin DemirtaşEşi Başak Demirtaş’ın aday olma isteği konusunda değerli bilgiler verdi.

Yarkadaş, “DEM Partisi, Demirtaş isminin parti içinde öne çıkmasından çok rahatsız. DEM Parti’de Başak Demirtaş konusunda tam bir bölünme olduğunu söyleyebilirim. Burada parti içinde onun aday olmasını isteyen bir grup var” Kesinlikle karşı çıkıyor. Başak Demirtaş aday gösterilmezse şaşırmam.”dedi.

ADAY DEĞİL

Başak Demirtaş bugün sürpriz bir açıklama yaparak aday olmayacağını duyurdu. “Ancak bu aşamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı beyanımın başvuruya dönüşmemesi konusunda Partimizle ortak mutabakata vardık. Bütün kararların tam bir uyum içinde alındığını tüm halkımız ve partililerimiz bilmelidir. Partimizin önümüzdeki günlerde açıklayacağı adaylar hepimizin adayı olacak ve “Bu değerli arkadaşlarımızın arkasında tüm gücümüzle duracağız ve Partimizin başarısı için çalışacağız.”söz konusu.

ADAY KİM OLACAK?

Barış Yarkadaş, bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, partide Başak Demirtaş’la ilgili huzursuzluğu dile getirerek, Demirtaş’ın adaylıktan çekilmesi veya aday gösterilmemesi durumunda başka isimlerin öne çıkacağını duyurdu.

Yarkadaş, “DEM PARTİ’de kritik gün… Başak Demirtaş aday gösterilmezse veya adaylıktan çekilirse “havuzda” bir ismin daha öne çıkması bekleniyor: VAN Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan. .. DEM PARTİ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Genel Başkan Adayı “Aday olduğu konuşulan Ertan, HDP 25. ve 26. Dönem Milletvekili oldu. DEM PARTİSİ’nde adaylık için Ali Kenanoğlu ve Celal Fırat’ın isimleri de geçiyor.”söz konusu.

bayindirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu